Mióta dúsítják fluoriddal az ivóvizet?
1945-ben először Michigan-ben dúsították fluoriddal a csapvizet ezzel segítve a fogszuvasodás megelőzését. Ugyanebben az időben egy csoport Wisconsini fogorvos szintén szorgalmazta az ivóvíz fluoridálását. A fluorid mely megtalálható a fogkrémekben is képes beépülni a fogak felszínén, ezáltal védi az alatta levő struktúrát. Megóvja a fogak felszínét, segít a fogszuvasodás megelőzésében.
Számos kutatás kimutatta hogy azokban az országokban ahol fluoridot tartalmaz az ivóvíz, ott jelentősen visszaszorult a fogszuvasodások aránya.
Fogpótlások a múltból, napjainkig
A modern technológiának hála a mai “mű” fogakat alig lehet megkülönböztetni a saját fogtól, noha ez nem volt mindig így. Az első leghíresebb fogpótlást viselő személy az amerikai elnök George Washington volt. Számos tévhit keringett róla, miszerint a fogai fából készült pótlások voltak, ez azonban nem igaz. Az akkori pótlások emberi és állati alapanyagokat (fogakat) is tartalmaztak.

Ókori fogpótlások
Az ókori civilizáció népei elefánt, és más állati csontokat használtak e célra. Az 1800-as években nem volt igény a kihúzott, vagy elromlott fogak hiányának pótlására. Az egyiptomiak például csak a halál után pótolták arany rögzítéssel a fogakat hogy a túlvilágon ne legyenek halottaik fog nélkül. A nemesfémekből készült pótlások minden korban a gazdagságot, a jólétet jelentették. Az első modern fogsor az 1600-as években készült, mely rugók segítségével rögzült.
A 18. században kezdték el a lenyomatanyagok alkalmazását mint a viasz, és gipsz. A modern fogorvoslásban megjelent a ma is használatos porcelán, mely kiváló alapanyagnak bizonyult a műfogak elkészítésében. A kor előre haladtával egyre nagyobb igény lett a fogpótlásokra, ezzel elősegítve a mai korszerű hidak, koronák, protézisek és implantátumok létrejöttét.